Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek Koupit
Popis epizody
Manny má den D. První den v nové práci. Knihkupectví je však zavřené, staví se u Fran v jejím krámku. Ta si nejdřív myslí, že Manny je chlápek se kterým spala, a ten si z ní přišel utahovat. Řekně jí, že začne pracovat v Bernardově obchodu, a ta mu v hysterickém smíchu jen odpoví: "Utíkej!" Po této zkušenosti se odhodlá vejít i do zavřeného obchodu, kde najde Bernarda. Ten je po opici, a tak je trochu zmatený.
Vzpomínají si, jak byli včera v hospodě, kde si dohodli obchodní podmínky (Bernard byl jen trochu posilněn alkoholem). Dohodnou se na zkušebním dnu. Bernard si ještě od Mannyho zjistí jeho číslo na mobil, protože než Mannymu zazvoní, ucíti ostrou bolest v hlavě. Trochu se zasmějou a Manny se začne poohlížet po obchodě.
Zjistí, že v knize příjmů je "malá časová mezera". Manny se pokusí zkrášlit obchod tím, že by přidali pár standartních lamp, Bernard a Fran jej však nařknou z toho, že je gay. Při pokusu prodat knížku chlápkovi, který "má plné zuby toho, jak ho věčně uhánějí prodavači" Mannymu málem ulítnou vlasy, a když do obchodu vejde partička studentů a jednomu zazvoní mobil, nemohlo to skončit jinak, než mobilovraždou prvního stupně. Zkušební den pokračuje tím, že Bernard bere své oblečení do čistírny (doslova) a nechá Mannyho samotného v obchodě. Poté se do něj nahrne plno lidí, kteří skoupí skoro celý obchod. Bernard je z toho zklamaný a vyhodí Mannyho.
Ten se jde roloučit s Fran, která nepřipustí, aby ztratila dalšího kamaráda, kterého našla. Bernardovi (pěstmi) domluví a Manny nastoupí zpátky. Bernard, aby se mu pomstil, vytáčí neustále jeho číslo, čímž dovede Mannyho k agónii.


Scénář
( Download - 92 kB | DOC   HTML)


Nejlepší hlášky
Manny: Ahoj!
Fran: Ahoj...
Manny: Ahoj. Já jsem...ehm...
Fran: Aha! No jasně! Jak se máš?
Manny: Skvěle. A co ty?
Fran: Fajn. Nespali jsme spolu, a ty si ze mě nejdeš utahovat?!
Manny: Ne, ne.
Fran: Já jen že jsi chlap a tak jsem myslela, že jsme mohli mít sex.


Fran: Pojď k nám, Manny. Řekni nám všechno o sobě.
Manny: Narodil jsem se v Londýně...
Bernard: Zůstaň tam, Davide Copperfielde! Když začínáš takhle od začátku, budeme potřebovat popcorn a tak!


Manny: Víš že máš měkkýše v potrubí?
Bernard: A co s nima?
Manny: No já jen, že normálně žijí v moři.


Fran: Podívej, byl bys blázen, kdybys ho poslal pryč. Potřebuješ u sebe někoho normálního.
Bernard: Normální? On že je normální? A co jsem potom já?
Fran: Jsi divný Bernarde. Vždyť to víš.


Bernard: Proboha! Zákazníci! Proč jsi nezamkl dveře?


Fotogalerie
Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 1 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 2 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 3 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 4 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 5 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 6 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 7 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 8 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 9 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 10 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 11 Obrázek Black Books - 2. Manny's First Day 12
(+ klikněte pro zvětšení)


Epizoda online


Obrázek Copyright