Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek Koupit
Popis epizody
Kdesi ve Francii, v jednom z klášterů se na keři růží urodí hrozen vína, které prý podle pověsti náleží samotnému pánovi - papeži. Zatím v Anglii, v Londýně odmítá Bernard dárek od Freddieho, který po něm chce, aby mu pohlídal dům. Dárek je stroj na Shiatzu masáž, ale spíš vám to udělá Shit masáž. Manny má v pokoji, kde přebývají, strach z nepořádku, který se tam hromadí již několik let. Manny dokonce najde Nipsyho, Bernardova kocoura. Ale pohled to asi nebyl pěkný.
Manny proto obědná úklidovou firmu, "Annal Cleaners LTD", a ti pošlou svého zaměstnance. Fran má večer rande, s Benem. Zkusí na Bernarda ještě svůj "nový smích s otočkou", který je ale příšerný.
Zaměstnanec úklidové firmy The Cleaner nahání Bernardovi strach. Podle něj "dokonce ani nemá chlupy v nose, jak mu má věřit?". Raději se tedy zdekují Freddiemu hlídat dům. Ten je provede domem, vysvětlí jak zacházet s topením, ale dojde i na umění. Ukáže jim svou sbírku obrazů a požádá je, aby dávali pozor na poslední vázu svého druhu na světě, kterou ale rozbijí.
Franino rande zatím probíhá fajn, ale Fran jej chce trochu urychlit. Proto Benovi neustále dolívá víno, zvětšuje si výstřih a tak dále. Samozřejmě zkusí osvědčenou hlášku "já se pomalu svlékám" a "podíval by ses na tyhle prsíčka?". Freddie zatím vysvětlí Mannymu, že víno ve sklepě je rozděleno na dvě části. První, značně obsáhlejší, jsou každodenní levná vína, kterého mohou vypít, kolik chtějí. Ve druhé skupině je jen deset vín, ale neuvěřitelně drahých. Je tu také to "Svaté" víno, vhodné pro papeže. Manny bohužel/bohudík všechno poplete, a tak je nechá pít jen to drahé.
Fran mezitím začíná mít určité pochybnosti. Její nový objev se totiž podezřele zajímá o číšníka, který je obsluhuje. Freddie tedy odchází a Manny jde do sklepa. Vybere to nejdražší, za 7000 liber, a orgie můžou začít. Po vypití lahve Manny předvádí "robotickou prostitutku z budoucnosti". V knize o vínech se konečně dozví, co za víno vlastně vypili, a začínají panikařit. Nejdřív zvažují, že podpálí dům. Poté je napadne dát Freddiemu nějaký dárek. Jenže aby odčinili tu škodu, museli by to být nějaké "kouzelné pastelky, to znáte, nakreslíte krávu a kráva ožije, takové pastelky". Rozhodnou se, že vyrobí nové.
Fran se Bena zeptá, kolikrát denně mluví se svou matku. Po odpovědi "tak normálně, pětkrát, šestkrát denně" je jí vše jasné. Podle knihy stačí jen chuť vanilky, muškátu a dubu a víno za 7000 liber je na světě. Z Bernarda se rázem stane doktor Faust, z Mannyho jeho pošahaný asistent a z Freddieho domu jejich laboratoř. Když konečně "dovaří", ochutnají, co navařili. Zřejmě nic moc.
Benovi vše došlo a děkuje Fran, že mu konečně pomohla, aby si sám sobě přiznal, že je gay. Za dva týdny je už vše při starém, pokojík vypadá jako po válce a Fran zkouší další rande. K radosti Bernarda, s Cleanerem. Bernard čte noviny a zhrozí se, co vidí na první straně novin: "PAPEŽ OTRÁVEN PODŘADNÝM VÍNEM, PACHATEL BYL ZATČEN". Jenže tohle Bernarda nijak nevyruší, protože dnes je devatenáctého, má narozeniny!


Scénář
( Download - 87,5 kB | DOC   HTML)


Nejlepší hlášky
Manny: Ty jsi přeborník přes špínu. Kamarád krysy a prasete. Hele!
Bernard: Pizza. Chtěl jsem si ji potom ohřát. Tak to dělá každý. To je úplně normální! Schválně hledáš záminku, aby sis mohl stěžovat.
Manny: A co je tohle?
Bernard: Vosy.


Manny: Musíme odejít z domu?
Čistič: Je to spousta práce. Můžete zůstat, pokud chcete. Ale někteří klienti raději odejdou.
Manny: Freddie chtěl, abysme mu pohlídali dům.
Bernard: Nikam nejdem! Nebudem se mu starat o dům.
Čistič: Co to děláte?
Bernard: Spadl na mě popel, chci ho vetřít do kalhot.
Čistič: Nechutné... uvidíš, co s tebou udělám...


Manny: Myslím že to zvládnu. Zapnuto, vypnuto.
Freddie: Ne, ne. Teď je to zapnuté a teď vypnuté.


Bernard: Staré víno, dobré víno.
Manny: Ano, ale drahé víno je taky dobré víno.
Bernard: Ano. Ale čím je víno starší, tím je lepší.
Manny: Ano, ale když se to tak vezme, čím je víno dražší, tím je taky lepší.
Bernard: Podívej se na ty barvy.
Manny: Jo.
Bernard: Všechny... všechny barvy. Jsou žluté
Manny: Je to jako... královské... víno.
Bernard: Je to jako dívat se do oka kachny.
Manny: A vysávat všechnu tekutinu z jejího zobáku.


Bernard: Pane Bože.
Manny: Co?!
Bernard: Pane Bože!
Manny: Co? Co?
- - - PAPEŽ OTRÁVEN PODŘADNÝM VÍNEM, PACHATEL BYL ZATČEN - - -
Bernard: Dnes je devatenáctého, mám narozeniny!


Fotogalerie
Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 1 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 2 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 3 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 4 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 5 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 6 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 7 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 8 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 9 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 10 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 11 Obrázek Black Books - 3. The Grapes of Wrath 12
(+ klikněte pro zvětšení)


Epizoda online


Obrázek Copyright