Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek Koupit
Popis epizody
Tentokrát se v epizodě vracíme o pár hodin nazpět a vzpomínáme co se stalo Bernardovi a Fran. Manny má navíc narozeniny, a jako dárek dostal kávovar a všechny série seriálu Sweeney (policejní seriál). Z Mannyho se tak stává kávou nadopovaný polda, který podezřívá každého, kdo se ukáže.
Franin flashback: ráno nasedala do auta, když v tom uvidí jejího přítele, Petra, jak v restauraci hladí jistou ženu. Fran je z toho celá pryč.
Bernradův flashback: probudí se "s menší kocovinou. Dobře s velkou kocovinou". Den předtím byl na večírku Gerald a Sarah, jeho známých. Jenže si na nic nepamatuje, a tak jde do lékárny pro nějaké šumáky. Před lékarnou uvidí právě Geralda a Sarah, kteří jej ale ignorují.
Manny mezitím kontroluje každého zákazníka, u jednoho dokonce objeví imaginární zbraň. Bernard využije Mannyho "znalostí" a požádá ho aby zjistil co dělal včera večer.
Druhý flashback: zjišťují, že Bernard přišel "vláčný" už před večírkem. Dokonce ho musela dovést policie. Geraldův syn, Jimbo, se zatím seznámí s Bernardem. Ten si o něm ale myslí, že je nějaký nemocný a proto je tak malý. Manny odejde do pokoje, ale jakmile uslyší na ulici řvát starou babku, kterou někdo okradl, na nic neváhá a běží za oním zlodějem. Samozřejmě, v rámci dopravních pravidel. Jenže, když ho Manny dožene, uvědomí si, že neví co by se zlodějem provedl, a tak jen kolem něj proběhne a procedí: "Jak se vede?" Manny se tak vrací s nepořízenou ale s vyčištěnou hlavou do obchodu. Před ním ale stojí ona okradená babka s policistou. Ti jej odvedou, v domění že je to policista na služebnu.
Epizoda pokračuje v noci. Fran přichází za Bernardem, aby jí zavázal tkaničku. Ta má totiž na krku zdravotní límec. Jenže Bernard na tom není nejlépe, vypadá jako konvice na čaj. Má totiž v sádře celou levou ruku. Samozřejmě se jeden o druhého zajímají, co se jim stalo. Po menší domluvě se dohodnou, že první začne Fran.
Takže její flashback: nemohla přestat myslet na Petra a to jak ho viděla s tou ženou. Šla tedy do salónu krásy. Jenže právě před salónem uvidí procházet Petra. Vzpomněla si na Bernarda a jak ho vzalo když ho přehlíželi Gerald a Sarah. Vyběhne tedy v županu na ulic, a projde kolem Petra jakoby ho neviděla. Jenže při všem tom přehlížení zapomene na silnic s auty jedno ji srazí. Do obchodu volá Manny, ti jej ale odbydou hláškou "máme zavřeno!" Chudák, na policejní stanici jej všichni považují za detektiva. Dokonce se seznámí s Barry Norrisem, skutečným policejním detektivem. Ten jej požádá aby mu pomohl s jedním výslechem. Manny už nemá na výběr, jde tedy vyslýchat.
Bernard s Fran společnými silami otvírají další lahev vína. Bernard si totiž vzpomněl na něco z té oslavy. Dělal Bennyho Savalase, jeho komediální číslo. Benny Savals spočívá v tom, když jste muž a máte jedno lízátko. Fran, i když nebyla zraněná, musela jet sanitkou do nemocnice. A Petr trval na tom, že pojede s ní. Ta si jej však ani tam nevšímala on jí nedopatřením zlomí krk. Ta mu tedy řekne co si o něm myslí. A on jí zase vysvětlí, že ta žena kterou utěšoval, byla jeho sestra a utěšoval ji protože přišla o práci. Taky jí vysvětlil, že che ještě poznat "jíné, méně šílené, ženy."
Na výslech jde s Mannym i Barry a dohodnou se, že Barry bude ten zlý a Manny ten hodný. Barry jde na to tvrdě a Manny, aby se držel dohody se snaží navázat přátelství s vyslýchaným. Napříkald navrhne, že zavolá do Hong Kong kitchen a obědná křupavou kachnu. Navrhuje i výlet do ZOO či aby šli na muzikál Bídníci. Onen zlodějíček tedy znejistí a pomocí Mannyho zmatených vět se raději přizná. Manny se tak stává pro Barryho hrdinou a rozejdou se jako skuteční policejní parťáci.
Bernard se po pár dalších skleničkách přiznává, že zašel za Geraldem a Sarah. Ti mu prozradí co udělal: Už bylo dávno po oslavě, ale Bernard neustále obtěžoval v jejich domě. Byl tak opilý, že šel na záchod na jejich proutěnou židli. Jenže jak přišel k té zlomenině? Později se jim přišel omluvit, ale jak už to tak u Bernarda bývá, nakonec se s nimi pohádá, a z rozčilení spadne ze schodů. Manny se v noci vrací domů, kde se jej všichni ptají, co se mu stalo. Ten si jako pravý polda sedne na židli obráceně, a tenkým hláskem prohlásí: "To byl obvzlášť špatný den."


Scénář
( Download - 91,5 kB | DOC   HTML)


Nejlepší hlášky
Bernard: Sarah je aranžérka interiérů. Dělá na to programu, "Překvapení pro mazlíčky".
Manny: "Překvapení pro mazlíčky"? Co je to?
Bernard: Vždyť víš. Vezmou psa na procházku, on si myslí, že jde normálně ven jako vždy. Ale když se vrátí, tak má jeho bouda nádvoří a francouzské dveře.
Manny: Jo. Jo, jasně. Sundají mu šátek z očí....
Bernard: Jo a on na to, "Pane Bože."
Manny: Jasně.


Fran: Bernarde! Bernarde! Žádné otázky, jo? Zavážeš mi tkaničku?
Bernard: Nemůžu pomoct, krkoune.


Bernard: Co ten obličej?
Barry: Er... utajení. Pracuju v utajení. Musím se dostat do heavy metalové skupiny... která ukradla nějaký... nábytek.... bastardi!


Bernard: Já myslel že jsem udělal něco příšerného? Tak jsem se vydělal na vaši proutěnou židli, to je faux pas.
Gerald: Faux pas?!


Fotogalerie
Obrázek Black Books - 4. The Blackout 1 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 2 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 3 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 4 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 5 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 6 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 7 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 8 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 9 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 10 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 11 Obrázek Black Books - 4. The Blackout 12
(+ klikněte pro zvětšení)


Epizoda online


Obrázek Copyright