Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek Koupit
Popis epizody
Zloději vykradou obchod, a tak si Bernard nechá namontovat bezpečnostní systém. Jedinný Manny je u instalace, a tak když mu montér vysvětluje, bezpečnostní kód, vetší pozornost věnuje malému mužíčkovi, kterého měl montér zapadeného ve vlasech. Z kódu tedy neví nic.
Fran se v obchodu setká s Howellem Grangerem, jejím bývalým spolužákem. Podle Fran, "je to totální blbec, ale ten jeho hlas ji vždycky dostane!" Skutečně mluví jako detektiv Kojak nadruhou. Řekne Fran, že pracuje v rádiu a čte předpověď počasí. Ta je z něj unešená. Navíc donese Bernardovi Absint. Všichni mají tedy svůj program: Bernard bude pít Absint, Fran poslouchat rádio, a Manny má svůj filmový večer.
Večer předvádí Manny Bernardovi bezpečnostní dveře. Jenže neví kód, a tak se zamkne uvnitř. Navíc je sklo zvukotěsné. Bernard tak zůstává na ulici přes noc. Manny si ihned najde knihu "Jak přežít v divočině" a jako správný trosečník postupuje podle těchto rad. K jídlu najde jen tři mrtvé včelky a k pití onen Absint.
Bernard volá Fran, ta má ale vyvěšený telefon, aby ji nikdo nerušil při jejím poslechu Howella. Musí se tedy spokojit s nocí na ulici. Vydá se do kina, ale všechny peníze utratí za popcorn a kolu, takže mu zbyde jen na experimentální film, ve kterém se za dvě hodiny nic nestane.
Manny mezitím postaví stan, nastraží past na králíka a dokonce se snaží navázat radiový kontakt pomocí starého přehráváče. Fran je už natěšená na předpověď. Jediný obchod, který je ještě otevřený je Sex-shop. Nezbývá nic jiného a tak se Bernard rozhodne zkusit štěstí tam. ALe po nabídce, "že si otevřou vínko a kouknou se na to spolu" jej prodavač ihned vyhodí.
Fran už prožívá vzrušení, jenže v nepravou chvíli předpověď skončí, a místo Howella nastoupí Johanna Spyri a její čtení před spaním. To Fran ihned odradí.
Bernard bere práci jako prodavač v rychlém občerstvení. Vydrží tam ale jen do té doby, než přestane pršet. Fran to nestačilo, a tak volá Howellovi do bytu. Ten neví kdo to je, a ještě víc pomáhá Fran s jejím cílem otázkami "jste v pořádku, a mám přijít?" Když Fran dosáhne svého cíle, omluví se Howellovi a vymuví se z toho tak, že si zavřela nohu do ledničky.
Je ráno. Bezpečnostní systém je ukradený, Manny opilý pod obraz a Fran mu pomáhá. Manny se omlouvá, že mu vypil všechen Ansint a že díky němu jim ukradli bezpečnostní systém. Pokusí se omluvit i za to, že snědl Bernardovi včelky, to mu ale jen tak neodpustí.


Scénář
( Download - 87 kB | DOC   HTML)


Nejlepší hlášky
Technik: To mě nepřekvapuje. Jen odtud vidím 145 způsobů, jak se dostat dovnitř.
Manny: Opravdu?
Technik: Zkuste mě zavřít venku.
Manny: Dobře.
Technik: Vidíte? Proto potřebujete tohle. Normálně se dávají do ZOO. Sklo je zvukotěsné.


Zákazník: Kolik za ně chcete?
Bernard: 40 liber.
Zákazník: Vždyť stojí mnohem víc. Mají pevnou vazbu. Tolstoj, Turgeněv...
Bernard: Já vím, já vím... Ale já je nechci! Musím je narychlo ocenit, zarovnat do polic, lidi se pořád na něco ptají a kupují a čtou a pak mi je zase zpátky prodávají. Celý ten příšerný koloběh se opakuje pořád dokola a dokola... Hlavně je prosím odneste pryč. Takhle to nejde. Hele, tady. Tady... tady máte 40 babek. Hlavně je už odneste. Prosím.


Manny: Myslíš, že bych si měl umýt vousy?
Bernard: Jo, myslím že bys měl. A pak je oholit... přidělat na létající talíř... a hodit co nejdál to půjde.


Bernard: Promiňte, to asi bude nějaký omyl. Koupil jsem jen pití a nějaký popcorn a nezbyly mi žádné peníze.
Prodavač: Tolik to stojí.
Bernard: Proč? Je to nějaký zvláštní popcorn? Způsobuje snad nějak závratné stavy nebo...?


Bernard: Co se stalo?
Fran: Zase vás vykradli.
Bernard: Co?! Vždyť už tu není co vzít. Co ukradli?
Fran: Jak se zdá, tak ukradli váš zabezpečovací systém.
Bernard: Díky Bohu.


Fotogalerie
Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 1 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 2 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 3 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 4 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 5 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 6 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 7 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 8 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 9 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 10 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 11 Obrázek Black Books - 5. The Big Lock - Out 12
(+ klikněte pro zvětšení)


Epizoda online


Obrázek Copyright