Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek KoupitDylan Moran | Tamsin Greig | Bill Bailey

Obrázek Dylan Moran 2 Irský bavič, herec a spisovatel. Divácká veřejnost jej nejvíce zná z britského sitcomu BLACK BOOKS, kde ztvárňuje postavu flegmatického, nedůtklivého a věčné opilého majitele knihkupectví Bernarda Blacka. Je pravidelným účastníkem na národních i mezinárodních festivalech komedie (Edinburgh Fringe Festival, Just for Laughs, Melbourne International Comedy Festival, Kilkenny Comedy Festival). Mimo jiné je známý svou plachostí před novináři. O svém soukromí velice nerad mluví.

Narodil se 3. listopadu 1971 v Navan, County Meath, Irsko. Školu opustil v 16-ti letech bez jakékoliv kvalifikace a podle všeho pak čtyři roky strávil pitím a psaním „špatné poezie“. Jeden čas pracoval jako květinář, ale tuto práci nesnášel. Do komediálního žánru pronikl, když mu bylo 20. V dublinském „The Comedy Cellar“, malém klubu o devadesáti místech k sezení bez mikrofonu, sledoval vystoupení Ardala O'Hanlona a dalších komiků. Žádná potřeba kvalifikace byla jednou z věcí, která pro Morana dělala kariéru v bavičském prostředí atraktivní.

Moranův talent byl poprvé oceněn v roce 1993, když vyhrál cenu „So You Think You're Funny“ na edinburghském festivalu. Poté se stal nejmladším člověkem, který v roce 1996 získal „Perrier Comedy Award“ opět na Edinburgh Festival. Účastnil se také mnoha jiných festivalů jako Hay Literary Festival, Montreal Comedy Festival a Vancouver Comedy Festival. V letech 1995 až 1996 psal pro The Irish Times.

V roce 1998 získal jeho první velkou televizní roli v sitcomu stanice BBC2 - HOW DO YOU WANT ME?. Zahrál si také vedlejší roli v romantické komedii Rogera Michella NOTTING HILL. V roce 2000 byl poprvé na televizní obrazovku stanice Channel 4 uveden seriál „BLACK BOOKS“. Tento sitcom o ubohém, nespolečenském a věčně opilém majiteli knihkupectví Bernardovi Blackovi byl původním nápadem právě Dylana Morena a zrealizovat jej mu pomohl Graham Linehan. Druhá série byla vysílána v roce 2002. Třetí série, která se setkala s vlnou nadšení ze strany kritiků i fanoušků, byla odvysílána v dubnu 2004.

V roce 2003 hrál po boku Michaela Caineho v irsko-německo-britské komedii THE ACTORS, o rok později pak ztvárnil roli Davida v hororové komedii Edgara Wrighta SHAUN OF THE DEAD. Moranovým dalším projektem je role v komedii Michaela Winterbottoma A COCK AND BULL STORY, kde hraje po boku Stevea Coogana, Stephena Frye a Roba Brydona.

Převzato z ČSFD.cz
Obrázek Copyright
Teach yourself how to double your money at online blackjack casino. Try also notorious roulette, tragamonedas and video poker.