Obrázek logo

Obrázek Informace
Black Books
Články
Dabing
Epizody
Herci
Hlavní stránka
Postavy
Seriál
Vedlejší role
Zajímavosti
Zákazníci

Obrázek Multimedia
Animace
Bonusy
DVD obaly
Kresby
Natáčení
Online kino
Titulky
Wallpapery

Obrázek Komunita
Návštěvní kniha
Odkazy
Přátelé
Redakce
Reklama
Výsledky anket
Web
Obrázek Anketa


Obrázek Anketa


Obrázek KoupitDylan Moran | Tamsin Greig | Bill Bailey

Obrázek Tamsin Greig 7 Tamsin Greig se narodila 23. února 1967 v Londýně jako poloviční židovka. Po třech letech se ale odstěhovala do Kilburnu. Vystudovala drama a divadlo na Birminghamské univerzitě, potom se ale věnovala nějakou dobu administrativě ve "Family Planning Association". V roce 1996 se přestěhovala zpátky do Londýna za nemocným otcem (přestože už se tam vrátit nehodlala). Tehdy také konvertovala ke křesťanství. Vdala se za herce Richarda Leafa, kterého poznala na natáčení adaptace Neverwhere a s ním má tři děti.

Má dlouhodobou roli v seriálu THE ARCHERS, ale vzhledem k pracovnímu vytížení její postava tráví většinu času v Maďarsku. Ztvárnila pár epizodních rolí v různých seriálech, ale největší příležitost se projevit jí poskytly až BLACK BOOKS.

V roce 2004 se objevila spolu skolegou Dylanem Moranem ve filmu SOUMRAK MRTVÝCH. Poté hrála hlavní roli v seriálu GREEN WING, za kterou byla oceněna cenou Royal Television Society Awards 2005. Také se objevila v seriálu LOVE SOUP, účinkovala v mnoha šou a uváděla Brit Award in 2006. Účinkuje v alternativním "fringe theatre" a také je jednou ze zakladatelek tanečního spolku Flip Side Dance Company.

Převzato z ČSFD.cz
Obrázek Copyright